piątek, 30 marca 2012

Uwaga! KONKURS

2.Czas Seriali za nami. Tymczasem, w oczekiwaniu na podsumowanie Festiwalu Seriali Amerykańskich na naszym blogu, ogłaszamy konkurs, w którym nagrodą jest nasza festiwalowa torba! Do wygrania 3 unikatowe pokonferencyjne gadżety. Jak je otrzymać? Opowiedzcie w komentarzu tej wiadomości, który blok konferencji serialowej i dlaczego podobał się Wam najbardziej. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli do godziny 23.59 - zwyciężają trzy ostatnie komentarze.

Jest chyba o co zawalczyć?

15 komentarzy:

 1. Maciej Skowera (UW): Pewnego razu w Maine i dawno, dawno temu w Portland. Co serial telewizyjny robi z baśnią, czyli o intertekstualnym dialogu z tradycją w serialach "Once Upon a Time" i "Grimm"

  Głównie dlatego zapewne, że są to seriale, które oglądam regularnie i z zainteresowaniem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gorset, pończochy i kserokopiarka o "Mad Men" - za profesjonalizm prowadzącego Jakuba Dymka (UWr) i fascynujące podejście do tematu fetyszy, oraz Aleksandra Szmida (UAM): "Moda na sukces" a płynna nowoczesność - za oryginalne podejście do tematyki płynnej nowoczesności, i za dystans do siebie i poruszanego zagadnienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobał mi się wykład "3 razy M: Marki, Miłość, Małżeństwo. A gdzie w tym wszystkim seks (wokół "Seksu w wielkim mieście")". Trzeba przyznać, że słuchało się go z przyjemnością. Prowadząca była dobrze przygotowana, rzuciła nowe światło na pewne aspekty serialu, takie jak idea placement, obecność znanych marek i budowanie tożsamości bohaterek poprzez produkty, ktore kupują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi najbardziej do gustu przypadł wykład Małgorzaty Major: "Queer as Folk" serialem emancypacyjnym, czy wyważeniem otwartych drzwi?
  Queer as Folk jest moim ulubionym serialem jeśli chodzi o te odnoszące się do osób homoseksualnych i nigdy nie spodziewałam się, że będę miała okazję posłuchać o nim na uczelni. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie najbardziej do gustu przypadł blok pierwszy czyli "Uwikłani w media". Nie dość, że przepadam za serialami przedstawionymi w tym właśnie w nim, to jeszcze pasowała mi tematyka wykładów i będę mogła uwzględnić niektóre ciekawostki, których się dowiedziałam w mojej pracy licencjackiej.
  Dodatkowo podobał mi się również wykład "3 razy M: Marki, Miłość, Małżeństwo. A gdzie w tym wszystkim seks (wokół "Seksu w wielkim mieście")za charyzmatyczną prowadzącą i fajne podejście do tematu oraz wykład "Koszmar amerykańskiego snu. Współczesne seriale amerykańskie jako popkulturowa forma hermeneutyki podejrzeń", który zachęcił mnie do obejrzenia kilku nowości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. jakieś info na temat wygranej? gdzie odebrac czy cos;>

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, oczywiście :) Przepraszamy za zwłokę.
  Prosimy autorów trzech ostatnich komentarzy o odezwanie się do nas drogą mailową - czas.seriali@gmail.com oraz podanie imienia i nazwiska. Dogadamy się wtedy co do kwestii odbioru :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy został już wydany tom z poprzedniej konferencji ("1. czas seriali)? Kiedy można się spodziewać wydania tegorocznego tomu?

  OdpowiedzUsuń
 10. Będzie jeszcze kiedyś organizowany taki konkurs?

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny blog, też chciałabym mieć możliwość wybrać się na tę konferencję. Mam nadzieję że będzie Ci się podobać i świetnie spędzisz czas. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń